Ana sayfa Logo Altı Bilal Erdoğan: Bu millet her zaman diktatörlere haddini bildirmiştir

Bilal Erdoğan: Bu millet her zaman diktatörlere haddini bildirmiştir

PAYLAŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Gaziantep Teşkilatı tarafından bir restoranda düzenlenen “Türkiye Gençlik Vakfı STK buluşması” toplantısında konuştu. Başkanlık sistemi hakkında konuşan Bilal Erdoğan şunları söyledi:

“Hani diyorlar ya bu ülkede diktatörlük olacak, tek adamlık olacak diye. Bu millet her zaman diktatörlere haddini bildirmiştir. Bu millete bunu artık yediremezsin.”

Türkiye’nin 90’lı yıllarını ‘kayıp yıllar olarak niteleyen Bilal Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: “Merhum Özal’a ne oldu bilmiyoruz. Zehirlediler mi? Ne yaptılar bilmiyoruz. 90’lı yıllar kayıp yıllar oldu. Merhum Özal’ın Cumhurbaşkanı olduğundan AK Parti’nin iktidarına kadar geçen sürede, o 12-13 yıllık sürede AK Parti iktidarının denk başarısına sahip bir iktidar olmuş olsaydı, bugün milli gelirimiz 10 bin 500 dolar değil, 21-22 bin dolar seviyesinde olacaktı. Bize ne kadar yıllar kaybettirdiklerini görebiliyor musunuz?”

‘ALLAH RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DAN RAZI OLSUN’

“Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz 14 yılda parti kapatmak, Gezi kalkışması, 17-25 Aralık, Kobani olayları, 15 Temmuz, tüm bunlara rağmen bu gemiyi sağ selamet buralara kadar getirmeyi başardı. Allah kendisinden razı olsun. Çalıştı, çabaladı gece gündüz, dur durak bilmeden kendini milletine adadı. Ama Tayyip Erdoğan’dan sonra ne olacak? Tayyip Erdoğan’dan sonra bu ülke koalisyonlarla mı uğraşacak? Yeniden ekonomik krizlerle mi uğraşacak? Onun için 15 Temmuz’da milletin verdiği mesajın, milletin adeta cephede edindiği kazanımların kurumlaşması için bu önümüzdeki halk oylaması çok önemlidir.”