Ana sayfa Editörden Fehmi Koru: Erdoğan olmasa yazılacak ve konuşulacak konumuz olmayacak

Fehmi Koru: Erdoğan olmasa yazılacak ve konuşulacak konumuz olmayacak

PAYLAŞ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, AK Parti’nin eksiğiyle gediğiyle uğraştığı gibi, muhalefetin kullanacağı malzemeleri de onlara yine kendisinin sağladığına dikkat çeken Fehmi Koru, ” Muhalefet partisi sözcülerinin ortaya attığı tek bir tartışma maddesi yok ülke gündeminde; olumlu ve olumsuzuyla hemen bütün tartışılan konuları Cumhurbaşkanı Erdoğan sağlıyor” diye yazdı.

Koru ayrıca, tek kişi etrafında dönem gündemin Türkiye için iyi olmadığına emin olduğunu söyledi.

Koru’nun yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

Meraklısınız veya işiniz öyle gerektirdiği için ülkemiz siyasetiyle mümkün olduğunca yakından ilgileniyorsunuz; ortama baktığınızda ne görüyorsunuz?

Ben yalnızca iktidar partisini ve iktidar partisi denildiğinde de bir tek figürü görüyorum: AK Parti genel başkanı da olan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı…

Siyaset ve siyasiler üzerinde ağırlığı tartışmasız Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın; başına geçtiği partiyi omuzladığı, bu sebeple AK Parti’nin eksiği ve gediğiyle uğraştığı gibi, muhalefetin kullanacağı malzemeleri de onlara kendisi sağlıyor.

İnanmayan şu son birkaç haftanın tartışma gündemine bir de bu gözle baksın: Muhalefet partisi sözcülerinin ortaya attığı tek bir tartışma maddesi yok ülke gündeminde; olumlu ve olumsuzuyla hemen bütün tartışılan konuları Cumhurbaşkanı Erdoğan sağlıyor.

İyi bir şey mi bu durum? Ülke gündemini tek bir kişinin belirlemesi?

Sanmıyorum, ama ne çare, gerçek bu.

Dünya liderleri —Trump, Merkel, Macron ve diğerleri– de kendi ülkelerinde tartışma odağı konumundalar, eyvallah, ancak tek başlarına gündemi işgal ettiklerini kimse söyleyemez.

Avrupa ülkeleri gündeminde bile birinci madde Tayyip Erdoğan ekseninde Türkiye.

Hollanda ve Avusturya seçimlerine damgasını Türkiye ve Tayyip Erdoğan vurmuştu; önümüzdeki ay sandık başına gidecek Almanya’ya da kampanya konularını biz sunduk.

Daha doğrusu açıklamalarıyla Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan sundu.

Tek kişi etrafında dönem gündemin ülkemiz için iyi olmadığına eminim.

Cumhurbaşkanı açısından da sanıldığı kadar iyi olmayabilir bu durum.

AK Parti’ye yarıyor ama, bu da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yetiyor.

Yazının tamamı için…