Ana sayfa Editörden Gül siyasete dönecek mi?

Gül siyasete dönecek mi?

PAYLAŞ

Hürriyet Yazarı Deniz Zeyrek, son günlerde adı kulislerde çokça tartışılan 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün siyasete dönüp dönmeyeceğine ilişkin bazı bilgiler paylaştı. Zeyrek, Gül’ün siyasete döneceğine dair bir sinyal olmadığını söyledi.

Zeyrek’in yazısının ilgili kısmı şöyle:

Baştan söyleyeyim, Gül’ün siyasete dair görüşleri, eleştirileri ve önerileri çok ama siyasete döneceğine dair hiçbir sinyal yok. Mesela, siyasi bir projesi yok. Kimseyle paylaşmadığı bir projesi varsa da o projeyi hayata geçirecek bir ekibi de yok.

Siyasi projesi ve ekibi olmayan Abdullah Gül’ün, iktidarı eleştirmekle birlikte davasına bağlı kaldığı da başka bir gerçek. Haliyle de siyasi gücünün zirvesinde olan Erdoğan’ın karşısına, hele hele başkalarının siyasi projesiyle rakip çıkması imkânsız.

Bu gerçeklere rağmen, AK Parti çevresinde Gül’le ilgili senaryoların dillendirilip doğmadan bitirilmeye çalışması, 16 Nisan referandumunda ortaya çıkan ‘hayır’ blokunun Cumhurbaşkanlığı seçiminde dişli bir rakip olabileceği endişesinden kaynaklanıyor olabilir mi?

Yazının tamamı için…