Ana sayfa Gündem İmamoğlu: Cesurca ve Türkiye’nin geleceği için konuşun

İmamoğlu: Cesurca ve Türkiye’nin geleceği için konuşun

31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilen ancak Yüksek Seçim Kurulu'nun sonradan mazbatasını iptal ettiği Ekrem İmamoğlu, kendisine destek çıkan sanatçılara ilişkin sosyal medya hesabından yeni bir video yayınladı.

PAYLAŞ

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu,  sosyal medya hesabından yeni bir viedo yayınladı.AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, sosyal medyadan CHP adayı Ekrem İmamoğlu’na destek veren sanatçılarla ilgili açıklama yaparak, “Açık taraf tutmak onların sanat kariyerine de çok büyük fayda sağlamaz” demişti.

Ekrem İmamoğlu sosyal medya hesabından yeni bir viedo yayınladı. Videonun konusu, kendisine sosyal medyadan #HerŞeyGüzelOlacak etiketiyle destek veren sanatçılara yönelik eleştireler.

İmamoğlu videolu mesajında şunları söylüyor:

“Susmamak, konuşmak demokrasinin en ana ilkelerinden birisi. Fikrini özgürce söyleyebilmek, hele hele sanatçılar, akademisyenler, yazarlar, çizerler dünya o zaman güzel. Siyasetçiler had bildiremez. Böyle bir şey yok. Konuşun; şiirler yazsın şairler, türküler bestelesin, şarkılar bestelesin bütün besteciler. O güzel ses sanatçıları bunları dile getirsinler. Yazarlar makale yazsınlar. Bizleri eleştirsinler. Topluma yön versinler. Geleceği göstersinler. Bundan daha güzel ne olabilir ki. Siyasiler bundan memnun olmalı. Aksi takdirde siyasiler köşeye sıkışır. Özgürlük nefes gibidir. Özgür olmaya devam edin. Bunu da paylaşın. Bence aklınıza gelen tüm güzel duyguları, kucaklaşmayı, demokrasiyi, her şey çok güzel olacak demeyi paylaşmaya devam edin. Cesurca ve Türkiye’nin geleceği için konuşun lütfen.”