Ana sayfa Dünya Maduro, Washington Post’a konuştu: ABD ile doğrudan müzakerelere hazırız

Maduro, Washington Post’a konuştu: ABD ile doğrudan müzakerelere hazırız

Maduro, Washington Post gazetesine röportaj vererek ABD yönetimi ile yaşanan gerilim ve ülkeye yöneltilen suçlamalara ilişkin açıklamada bulundu. Maduro, ABD yönetimi ve kendisini 'geçici devlet başkanı' ilan eden Juan Guaido'yla görüşebileceği mesajını verdi.

PAYLAŞ

Venezüella Devlet Başkanı Nicolas Maduro, son yıllarda ABD yönetimi ile tırmanan gerilime ilişkin açıklamalarda bulundu.

Washington Post gazetesine röportaj veren Maduro, ABD Başkanı Donald Trump yönetiminin Caracas’a yönelik sert yaptırımları kaldırması ve iki ülke arasındaki ilişkileri normalleştirmeye çalışması halinde ABD’li petrol devlerinin yüksek kârlar elde edeceğini belirtti.

Maduro, “ABD ne kadar büyük olursa olsun hükümetler arasında saygı ve bir diyalog varsa, doğru bir bilgi alışverişi varsa, yeni bir model ilişki oluşturabileceğimizden emin olun” dedi.

Venezüella Devlet Başkanı, “Saygı ve diyalog ilişkisinden kazan-kazan durumu; çatışmacı bir ilişkiden ise bir kaybet-kaybet durumu çıkar. Formül bu” ifadelerini kullandı.