Ana sayfa Gündem Rize’yi sel vurdu; kaybolan 2 kişi aranıyor

Rize’yi sel vurdu; kaybolan 2 kişi aranıyor

PAYLAŞ

Doğu Karadeniz’i etkisi altına alan sağanak yağış Artvin’in ardından Rize’deki yaşamı da olumsuz etkiledi. Bölgede oluşan sel sularında birçok ev sel sularına teslim oldu. Bölgeye çok sayıda AFAD ekibi sevk edildi. Rize’nin Çayeli ilçesi Sarısu köyü muhtarı Niyazi Çakır, iki kişinin kayıp olduğunu söyledi.

Rize’nin Çayeli ilçesi Eskipazar Mahallesi’nde bulunan Şairler Deresi, yağan yoğun yağış nedeniyle taştı, yolu trafiğe çift taraflı kapattı. İlçe merkezinde bulunan cadde ve sokaklarda da derenin taşmasıyla su baskını meydana geldi.

Çayeli ilçesinde yer alan, turistlerin de ziyaret ettiği Ağaran Şelalesi de bölgede etkili olan sağanak sonrası taştı. Bölgedeki yollar, taşkın suları nedeniyle ulaşıma kapandı.

İkizdere ilçesinde de derenin taşması sonucu Rize- Erzurum yolu, ulaşıma kapandı. Bazı ev ve iş yerlerinin zemin ve bodrum katları ile araçları su bastı. İlçede sel tehlikesi nedeniyle bazı evler, tahliye edilirken, bölgeye AFAD ekipleri sevk edildi.

İki kişi kayıp

Bölgeyi etkisi altına alan şiddetli yağış nedeniyle Rize’nin Çayeli ilçesinde sel ve su baskınları meydana geldi. İlçeye bağlı birçok köye toprak kayması nedeniyle ulaşım sağlanamazken, Sarısu köyü muhtarı Niyazi Çakır, köylerinde selden dolayı ev yıkıldığını ve 2 kişinin de sele kapıldığını söyledi.