Ana sayfa Spor Saha ortasında biranda yere yığılan hakem hayatını kaybetti

Saha ortasında biranda yere yığılan hakem hayatını kaybetti

Bolivya'da Always Ready ile Oriente Petrolero takımları arasında oynanan karşılaşmada üzücü bir olay yaşandı. Karşılaşmanın hakemi Víctor Hugo Hurtado, maç esnasında hayatını kaybetti.

PAYLAŞ

Karşılaşma 0-0 devam ederken 54. dakikada maçın 32 yaşındaki hakemi Víctor Hugo Hurtado, bir anda yere yığıldı. Sağlık ekiplerinin hemen müdahale ettiği Víctor Hugo Hurtado, daha sonra ambulansla hastaneye kaldırıldı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Víctor Hugo Hurtado, hayatını kaybetti.

Oyuncular ve seyircilerin yaşadığı büyük şoka rağmen karşılaşma, Víctor Hugo Hurtado’nun yerine dördüncü hakemin sahaya girmesi ile kaldığı yerden devam etti. Hakemin hayatını kaybetmesine rağmen karşılaşmanın devam ettirilmesi, Bolivya basınında büyük skandal olarak yorumlandı. Bolivya Futbol Federasyonu, maç esnasında bir insanın hayatını kaybetmesine rağmen karşılaşmayı devam ettirmesi nedeniyle ağır eleştiri aldı.

Karşılaşmanın hakemi Víctor Hugo Hurtado’nun kalp krizi geçirerek sahanın ortasına yığıldığı anları Bolivyalı gazeteci Franco Rabaglio, Twitter hesabından paylaştı.

İşte Rabaglio’nun yaptığı paylaşım: