Ana sayfa Genel Savcıdan ekonomik krize çözüm önerisi: ABD ürünlerini, sosyal medya şirketlerini boykot edelim

Savcıdan ekonomik krize çözüm önerisi: ABD ürünlerini, sosyal medya şirketlerini boykot edelim

16 Temmuz günü 3 bin yargıç hakkında bir gecede “terör suçlaması” ile yakalama kararı talep eden ve tutuklanmalarını talep eden eski Ankara Başsavcıvekili Cem İşçimen sosyal medya hesabından hep sosyal medya yasaklarını savundu hem de ABD’ye boykot çağrısı yaptı.

PAYLAŞ

15 Temmuz sonrasında önceden hazırlanan listelerle meslektaşlarının tutuklanması için yakalama kararı talep eden, canlı yayına bağlanarak henüz ifade dahi alınmamışken binlerce insanı “teröristlikle” suçlayan eski Ankara Başsavcı Vekili Necip Cem İşçimen, AKP iktidarında yaşanan ekonomik krize sosyal medya hesabından çözüm önerisi sundu.

İşçimen; “Amerikan ürünlerini boykot edelim” yazdı. Yazısının altına yorum yapan bir başka kişi de “Facebook da Amerikan ürünü, onu da kullanmayalım” diye karşılık verdi.

Daha sonra ise açıklamalarını şöyle sürdürdü;

“Bence Facebook kullanıcıları hesaplarını askıya alsın. Twitter yasaklanınca yaygarayı koparmışlardı, Wikipedia yasaklandı ne oldu?”

İşçimen aynı zamanda sosyal medya hesaplarının ve sosyal medyanın yasaklanmasını talep eden büronun da başında görev yapmıştı. Kendisi de bir sosyal medya kullanıcısı olan başsavcının ekonomi bilgisinin düzeyi şaşkınlık yarattı.

Eski Ankara başsavcı vekillerinden Necip Cem İşçimen, 2017’de tenzili rütbe ile Yargıtay Cumhuriyet Savcılığı’na atanmıştı.

İşçi savcı İşçimen’in facebook sayfasından yaptığı paylaşımlar:

Bütün Amerikan ürünlerini boykot edelim.
Takipçi: Savcım Facebook kullanmayalım. Amerikan ürünü.
Savcı: Bence mahsuru yok. Türkiye’deki facebook kullanıcıları hesapları askıya alsın. Aynı anda. Twitter yasaklanınca yaygarayı koparmışlardı. Wikipedi yasaklandı ne oldu.
Savcı: Başka ülkelerle ticaret yapalım her ürünün muadili var.