Ana sayfa Gündem Tarım bakanı FOX Haber ekibini salondan dışarı attırdı

Tarım bakanı FOX Haber ekibini salondan dışarı attırdı

FOX Haber ekibini bugün salondan dışarı çıkarttıran Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli'ye, FOX Ana Haber sunucusu Fatih Portakal'dan sert tepki geldi.

PAYLAŞ

Geçtiğimiz hafta Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli, kendisine et ihalesi hakkında soru soran FOX muhabirini maskaralıkla suçlamış, ihalesiz et alınmasını da, “ıvır zıvır” işler olarak tanımlamıştı. Bunun üzerine FOX TV Ana Haber Bülteni sunucusu Fatih Portakal, Tarım Bakanı Pakdemirli’ye, “Yetkiyi ele geçirdikten sonra neden kendinizi kanunların üzerinde görüyorsunuz? Size soru soran, kamuoyunu aydınlatmak isteyen gazeteciyi aşağılayabilme lüksü içerisine giriyorsunuz. İhale yapmadan bu etler Türkiye’ye girebilir mi? Akreditasyon uygulayacaklarmış. Uygulayın ne fark eder ki. Çok meraklıydık bizde gelip…” diye yanıt vermişti…

FOX HABER EKİBİNİ SALONDAN DIŞARI ÇIKARTTI

Bugün Tarım Bakanlığı’ndaki programdan önce Bakan Pekdemirli danışmanını göndererek görevini yapan FOX muhabiri ve kameramanını salondan dışarı attırdı. Danışmanlar ve Bakanlık görevlileri eşliğinde FOX Haber ekibi Bakanlık binasından çıkarıldı.