Ana sayfa Editörden “Vatandaşa ‘gavat’ diyeni vali yaptılar, Nuri Okutan’ı bir daha asla vali yapmadılar”

“Vatandaşa ‘gavat’ diyeni vali yaptılar, Nuri Okutan’ı bir daha asla vali yapmadılar”

PAYLAŞ

Sözcü Yazarı Yılmaz Özdil, Sakarya Valisi’yken çocukların eğitimi için yaptığı fedakarlıklarla tanınan Nuri Okutan’ı köşesine taşıdı. Isparta’dan vekil seçilen Okutan’ın MHP’den ihraç edilmesini eleştiren Özdil, “Vatandaşa ‘gavat’ diyeni vali yaptılar, 25 şehit morgta yatarken poz vererek sucuk hediye edeni vali yaptılar Nuri Okutan’ı bir daha asla vali yapmadılar.” dedi.

Özdil’in yazısının ilgili kısmı şöyle:

Nuri Okutan… Sakarya valisiydi. Valiler genellikle “nasıl yaparım da altıma bir tane daha mercedes makam otomobili çekerim” diye kafa yorarken, bu vali “nasıl yaparım da bir çocuğun daha okumasını sağlayabilirim” diye kafa yoruyordu.

Bu müthiş kişisel çaba ve kişisel başarı, Vehbi Koç Vakfı’nın dikkatini çekti. Vehbi Koç Vakfı ödülü, 100 bin dolarlık para ödülüyle birlikte, kız çocuklarının eğitimine katkılarından ötürü Nuri Okutan’a verildi.

Ne yaptı Okutan?
Kendisine verilen bu parayı, kendi ailesi için kullanmadı, kendi çocukları için kullanmadı, tek kuruşuna bile dokunmadı, memleketin tüm çocuklarına katkısı olsun diye, okul yaptırmak için bağışladı.

Vatandaşa “gavat” diyeni vali yaptılar, 25 şehit morgta yatarken poz vererek sucuk hediye edeni vali yaptılar, TC’yi kaldırtanları vali yaptılar, Öcalan’ı takdir ediyorum diyeni vali yaptılar, 10’uncu Yıl Marşı yerine akpnin seçim şarkısını çaldırtanı vali yaptılar, ilkokulları denetlerken tahtaya Türkçe yerine Arapça yazı yazanları vali yaptılar. Nuri Okutan’ı bir daha asla vali yapmadılar.

Vatandaşın yoğun talebi üzerine, gönlündeki partiden, MHP’den siyasete girdi, Isparta birinci sıra adayı oldu, partisinin oylarını arttırarak milletvekili seçildi.

Ve dün… Meral Akşener, Ümit Özdağ, Sinan Oğan, Yusuf Halaçoğlu, İsmail Ok gibi, doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar misali, MHP’den ihraç edildi.

Onuncu köyden sesleniyorum… Akp güya defterden silmişti. Milletin egemenliği sahip çıkmıştı. Bahçeli güya defterden sildi. Adım gibi eminim, neticesi aynı olacak.

Yazının tamamı için…