Ana sayfa Öne Çıkanlar “Yurtdışından gelen kullanılmış kitaptan 46 TL gümrük vergisi alınıyor, bu ülkede nasıl...

“Yurtdışından gelen kullanılmış kitaptan 46 TL gümrük vergisi alınıyor, bu ülkede nasıl bilim yapılacak?”

PAYLAŞ

Kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Esmer, “Ülkemizde, dışarıdan ısmarladığınız bir adet mesleki kitaba bile gümrük vergisi alınıyor. Akademik konumla ilgili, üstelik kullanılmış bir kitaba 46 TL gümrük ödedim. Bu ülkede nasıl bilim yapılacak?” ifadelerini kullandı.

Takipçilerimden ilk kez bir retweet rica ediyorum. Ülkemizde, dışarıdan ısmarladığınız bir adet mesleki kitaba bile gümrük vergisi alınıyor. Akademik konumla ilgili, üstelik kullanılmış bir kitaba 46 TL gümrük ödedim. Bu ülkede nasıl bilim yapılacak? Belki duyan olur (mu acaba?)

Öğrenciler, genç akademisyenler kolay kitap okusunlar; ülkede bilim gelişsin”

Takipçilerinden gelen, “Akşam restauranta gidip tek kişi yemek yesen bundan fazla ödersin!!! Bilim yapıyorum diyorsun, maliyeti gözünde büyütüyorsun… İmkansızlıktan yakınmayın efendiler… Şahsı olarak bilime sunduğun katkıyı bana gönder, ben sana ücreti EFT edeceğim!!!” şeklindeki eleştiriye de yanıt veren Esmer, şunları söyledi:

“Güzel kardeşim, benim bilime katkım falan yok. Asla böyle büyük iddiam da yok. Sadece, “öğrenciler, genç akademisyenler kolay kitap okusunlar, ülkede bilim gelişsin; kitap, eşya ile bir tutulmasın” demiştim. Hata etmişim, özür dilerim.”